"Główny powód badania wielościanów foremnych jest ciągle ten sam, co za czasów pitagorejczyków, ich symetryczne kształty ciekawią nasz zmysł artystyczny"
H. S. M. Coxeter

niedziela, 4 listopada 2018

Tetra Pack®


Szwedzcy projektanci Ruben Ramsing i Erick Akerhund wymyślili słynne Tetra Classic, Tetra Rex, Tetra Top i Tetra Brick Aseptic. Opakowania te są wytwarzane są zaczynając od warstw papieru, które zapewniają konsystencję, plastiku, który zabezpiecza hermetyczność, aluminium, które blokuje dostęp światła i tlenu oraz warstwy polietylenu, jedynego, który może mieć kontakt z cieczą. Zadziwiająca geometria pozwala na produkcję właśnie tych pojemników.

Tetra Classic – ma postać czworościanu, z czterema ścianami trójkątnymi, równobocznymi. Tetra Brick Aseptic – ma postać pudełka (cegiełki), a jego podstawa 6,66 x 10 cm pozwala na to, że na powierzchni 30x40 cm można umieścić osiemnaście pojemników


 Tetra Rex – jest graniastosłupem o podstawie kwadratowej z zamknięciem nachylonym albo i nieTetra Top – ma postać graniastosłupa o podstawie kwadratowej, ale z zamknięciem polietylenowym. 

Kształty pudełek:
·        Prostopadłościany·        Czworościany

Graniastosłupy:
-trójkątne,


- czworokątne,


-pięciokątne,
                                                                         -sześciokątne 


-ośmiokątne  


                 
       Walce kołowe i eliptyczneOstrosłupy

 
 
 Stożki i stożki ścięte

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz